ROC van Flevoland

Web Developer

Beroepsbeeld: waar werk je en wat doe je?

Ben jij creatief en technisch ingesteld? En ben jij geïnteresseerd in alles wat met computers en internet te maken heeft? Dan is het beroep web developer misschien iets voor jou.

Web developer is één van de richtingen waar je voor kunt kiezen bij de opleiding Software Developer. Met deze opleiding word je opgeleid om websites en online apps te bouwen. Ook leer je ervoor te zorgen dat bestaande applicaties en sites blijven werken, dat bugs worden verwijderd en dat nieuwe features worden toegevoegd.

Opleidingsinhoud

De opleiding Web Developer kun je volgen als BOL-opleiding. Je krijgt 3 jaar lang les en praktijk op niveau 4. Je kunt er ook korter over doen. Dat hangt af van je vooropleiding en hoe jij je ontwikkelt. Je zit ongeveer 60% van de tijd op school. De rest van de tijd doe je praktijkervaring op en loop je stage bij een leerbedrijf.

Jouw doel is websites en applicaties bouwen en dat is wat wij jou gaan leren tijdens de opleiding. Eerst brengen we je de basis van het programmeren bij met de taal Java. Daarna ga je aan de slag met het bouwen van de front-end met HTML/CSS en JavaScript. De front-end, ook wel de voorkant van de website genoemd, is dat wat de gebruiker ziet. Het gaat dus om het visuele aspect van de applicatie.

Vervolgens ga je aan de slag met het bouwen van de back-end met PHP en MySQL. De back-end, de achterkant dus, zorgt ervoor dat de front-end werkt en dat alle processen die de gebruiker niet ziet, goed verlopen.

Ook leer je tijdens de opleiding hoe je een functionele database en prototype ontwerpt en hoe je omgaat met een CMS zoals WordPress. Tot slot komen er zaken aan bod als versiebeheer, het inzetten van webapplicaties en het beveiligen ervan tegen aanvallen van hackers.

Wat leer je tijdens de opleiding?
  • Programmeren in verschillende bekende programmeertalen
  • Het maken van websites en webapplicaties volgens een bestaand ontwerp
  • Het maken van een functioneel ontwerp voor nieuwe applicaties
  • Het beveiligen van software tegen aanvallen door hackers
  • Samenwerken in een ontwikkelteam (SCRUM, Github, etc.)
  • Het inrichten van je ontwikkelomgeving

Toelatingseisen: wat heb je nodig?

Dit is een opleiding op mbo-niveau 4. Voor deze opleidingen heb je minimaal één van deze diploma’s nodig:
  • mbo kader
  • Vmbo gemengde leerweg
  • Vmbo theoretische leerweg
  • Basisberoepsopleiding (niveau 2) of een diploma van een andere vakopleiding (niveau 3)
  • Overgangsbewijs havo of vwo van klas 3 naar 4

Kosten

Je betaalt les- / cursusgeld, de hoogte daarvan wordt wettelijk bepaald door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Verder leren

Hbo - Business IT & management

Gratis informatie aanvragen

Vul hieronder jouw gegevens in, dan krijg je gratis informatie toegestuurd.

Wil je een vraag of opmerking doorgeven?
  • De ingevoerde (persoons)gegevens worden door de geselecteerde opleidingsaanbieder(s) gebruikt om de gestelde vraag te beantwoorden;
  • Indien gewenst mag de onderwijsinstelling waar ik mijn aanvraag naar stuur mijn gegevens bewaren om mij van advies te voorzien;
  • Ik ben tenminste 16 jaar oud, of heb toestemming van mijn ouders of voogd om deze informatieaanvraag te verzenden;
  • De privacy statement en algemene voorwaarden van Stichting ROC.nl zijn van toepassing.

Laatst bekeken